Emsco iegādājas HansaMatrix
16/12/2022
Autors: LETERA; Foto: Andrejs Zavadskis

SIA “Emsco” ir saņēmusi Konkurences padomes atļauju iegūt izšķirošu ietekmi AS “HansaMatrix”. HansaMatrix koncernā ietilpst SIA “HansaMatrix Pārogre”, SIA “HansaMatrix Ventspils”, SIA “HansaMatrix Innovation”, SIA “Zinātnes parks” un AS “Lightspace Holding”.

SIA “Emsco” ir privātā un riska kapitāla investīciju fonda BaltCap akciju iegādei dibināta komercsabiedrība. BaltCap ir Baltijā vadošais privātā kapitāla un riska kapitāla ieguldītājs un pārvaldītājs, kas investē spēcīgās uzņēmumu vadības komandās un uzņēmumos, kuriem ir skaidra vīzija izaugsmei ne tikai Baltijas valstīs, bet arī ārpus to robežām.

KS “BaltCap Latvia Venture Capital Fund” jau pieder 9,95% HansaMatrix akciju. Pārējie akcionāri pašlaik ir SIA “Macro Riga” (30,57%), KS “ZGI-4 AIF” (15,06%), KS “FlyCap Investment Fund I AIF” (8,89%), “IPAS CBL Asset Management” pārvaldītie fondi (6,56%), AS “Swedbank Investeerimisfondid” pārvaldītie fondi (5,41%) un AS “Swedbank Investment Management Company” pārvaldītie fondi (5,1%). Brīvprātīgo akciju atpirkšanas piedāvājumu SIA “Emsco” plāno izteikt visiem HansaMatrix akcionāriem pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas.

2022.gada pirmajos deviņos mēnešos HansaMatrix sasniedza vēsturiski lielākos ieņēmumus – 20,17 milj. EUR, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgā perioda ieņēmumiem pieauga par 18%. 2022.gadā griezumā uzņēmums prognozē, ka tiks sasniegts apgrozījums robežās no 26 līdz 28 milj. EUR, bet 2023.gadā tas pieaugs jau līdz 34 milj. EUR.

HansaMatrix strauji attīstās, saņemot arvien jaunus ražošanas pasūtījumus. Tā 2022.gada nogalē tika saņemts jauns 4,4 milj. USD pasūtījums no esoša aerokosmonautikas nozares klienta ārpus Eiropas Savienības. Pasūtījumu izpilde paredzēta Ventspils ražotnē. HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Jānis Sams norāda, ka jaunais pasūtījums apliecina uzņēmuma spēju veidot ilgtermiņa attiecības un pierāda tehnoloģiskās iespējas augstas sarežģītības elektronisko sistēmu ražošanā globālā tirgū, kā arī klientu uzticēšanos piegāžu disciplīnai, ko uzņēmums demonstrē elektronikas komponentu deficīta apstākļos. Viena no uzņēmuma stratēgiskajām prioritātēm ir klientu apkalpošanas attīstība ar jauniem risinājumiem efektīvai sadarbībai.

Visi jaunumi
HansaMatrix

Elektronisko sistēmu izstrāde, projektēšana un ražošana.

Kontakti

Adrese: Akmeņu iela 72, Ogres nov., Ogre, LV-5001
Kontaktpersona: Jānis Sams
Tālrunis: +371 65049088
E-pasts: janis.sams@hansamatrix.com
Mājas lapa: www.hansamatrix.com

Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/