Aerones Engineering saņem 4,4 miljonu eiro grantu ražošanas mērogošanai
02/01/2024
Autors: LETERA

Robotizētas vēja turbīnu tehniskās apkopes un inspekcijas uzņēmums “Aerones Engineering” ir saņēmis 4,4 miljonu eiro grantu no ES Inovāciju fonda, kas paredzēts augsti inovatīviem, mērogojamiem un ambicioziem infrastruktūras projektiem, vērstiem uz CO2 emisiju samazināšanu.

Turbīnu lāpstiņu ārmalas erozija ir viens no biežāk sastopamajiem nolietojuma bojājumiem. Pieaugot vēja turbīnu izmēram, lāpstiņas rotācijas ātrums tās galā var pārsniegt 360 km/h. Šādā ātrumā pat lietus pilieniem ir abrazīvs efekts, kas veicina eroziju. Turbīnas lāpstiņas erozija ievērojami samazina turbīnas efektivitāti. Aerones piedāvā vēja turbīnu robotizētas inspekcijas un apkopes risinājumus un ir radījis vēja turbīnu lāpstiņu remonta robotu.

Finansējums paredzēts šo robotu ražošanas mērogošanai. Granta projektu līgumus paredzēts noslēgt 2024. gada jūnijā, pirms tam veicot projekta gatavības pārbaudes.

“Vēja turbīnu lāpstiņu remonts ir kritiski svarīgs vēja enerģijas ražošanas efektivitātei un ilgtspējai. Ar Inovāciju fonda atbalstu Aerones varēs saražot robotus, kas ļauj veikt turbīnu lāpstiņu erozijas remontu ātrāk, precīzāk un efektīvāk, nekā tas darīts līdz šim,” teic Aerones līdzdibinātājs un izpilddirektors Dainis Krūze.

Viņš skaidro, ka īsākas turbīnu gaidstāves nozīmē vairāk saražotas enerģijas. Tādējādi 10 gadu laikā par 161,3 tūkstošiem tonnu samazinot CO2 emisijas un ļaujot saražot papildu 918,3 tūkstošus MWh atjaunojamās elektroenerģijas.

Uzņēmumā norāda, ka jaunu tehnoloģiju izmantošana ir būtiska, lai palielinātu vēja enerģijas efektivitāti un pieejamību, jo palielinās vēja turbīnu izmēri un to remonta specifika. Aerones mērķis ir padarīt vēja turbīnu remontus un apkopi vienkāršāku un pieejamāku visā pasaulē, veicinot ātrāku pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem.

Izmantojot patentētu robotizētu tehnoloģiju, Aerones šos darbus veic trīs līdz sešas reizes ātrāk, salīdzinot ar ierastajām metodēm. Uzņēmums veic vēja turbīnu apkopi daudzviet pasaulē – līdz šim uzņēmums ir apkalpojis vairāk nekā 8000 vēja turbīnu un 24 tūkstošus lāpstiņu 20 valstīs vairāk nekā 100 uzņēmumiem. Jaunais robots jau ir testēts vēja parkos Latvijā, Spānijā, Vācijā un ASV. Uzņēmums vēja turbīnu apkopi piedāvā pakalpojuma veidā, ko sniedz tā meitasuzņēmums “Aerones Nordic”.

Visi jaunumi
Aerones Engineering

SIA “Aerones Engineering” ir tehnoloģiju uzņēmums, kas projektē un ražo robotizētas vinčas sistēmas vēja turbīnu lāpstiņu apkopei. Uzņēmums pastāvīgi attīsta jaunas vēja turbīnu lāpstiņu inspekcijas un labošanas tehnoloģijas, tādēļ galvenās tā aktivitātes ir saistītas ar pētniecību un attīstību, kā arī ražošanu. Uzņēmums cieši sadarbojas ar SIA “Aerones Nordic” tehniķu komandām, kas klientiem nodrošina pakalpojumus ar izstrādātājiem robotiem.

Kontakti

Adrese: Katlakalna iela 11, Rīga, LV-1073;
Kontaktpersona: Dainis Krūze
E-pasts: info@aerones.com
Mājas lapa: www.aerones.com

Dalīties:
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/